Edhe Erdogan i beson vaksinës kineze SinoVac

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, 67 vjeç, ka qenë ndër të parët që ka marrë vaksinën kineze antiCovid-19, SinoVac, në një spital të Ankarasë, sipas Reuters.

”UnĂ« besoj se meqĂ« tĂ« gjithĂ« udhĂ«heqĂ«sit politikĂ«, deputetĂ«t, inkurajojnĂ« aplikimin e vaksinĂ«s COVID-19, atĂ«herĂ« duhet tĂ« jetĂ« njĂ« vendim i drejtĂ«â€, tha Erdogan pĂ«r gazetarĂ«t.

Presidenti turk u vaksinua me vaksinën kineze SinoVac.

Recep Tayip Erdogan, i lindur më 26 shkurt 1954, (67 vjeç), është president i Turqisë që nga 28 gushti 2014.

Ai ka qenë edhe kryetar i bashkisë së Stambollit dhe kryeministër.//ATSH

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *