Edhe FIFA u bashkohet sanksioneve, heq flamurin e Rusisë dhe ndalon himnin kombëtar të saj

FIFA i është përgjigjur pushtimit të Ukrainës duke i thënë Rusisë që të luajë ndeshjet në shtëpi në vende neutrale dhe duke ndaluar flamurin dhe himnin e saj kombëtar nga ndeshjet.

Organi drejtues i futbollit botëror tha se ekipet ruse do të luajnë si “Unioni i Futbollit të Rusisë”.

Ai tha se do të vazhdojë dialogun e tij me organizatat e tjera sportive për të përcaktuar masa shtesë “duke përfshirë përjashtimin e mundshëm nga garat”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *