“Edi Rama është i tmerruar”, Berisha: 20 shkurti do të shënojë fundin e narkodiktaturës

edi rama eshte i tmerruar berisha 20 shkurti do te shenoje fundin e narkodiktatures
edi rama eshte i tmerruar berisha 20 shkurti do te shenoje fundin e narkodiktatures

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme para mbështetësve të tij në tubimin e përnatshëm në rrugën “Mustafa Matohiti” se dita e protestës së 20 shkurtit po afron.

Berisha u shpreh se kjo datë do të shënojë fundin e “narkodiktaturës, të Edi Ramës dhe regjimit të tij”.

“Protesta juaj ka një rrezatim të fuqishëm në të katër anët e vendit.
Kudo në Shqipëri sot zien pakënaqësia e madhe ndaj narkoregjimit të Edi Ramës.
Por miqtë e mi, kjo protestë ka tmerruar Edi Ramën, i cili çdo natë lën çdo gjë dhe ngulet para protestës me shpresë se do gjejë ndonjë ngushëllim.
Sonte do ju rrëfej një gjë që më kanë informuar disa ditë më parë.
Çdo natë, dërgonte hafijet dhe maste rrugën që mbushni ju, përpiqeshin të numëronin, por nuk arrinin ndonjëherë, pjesëmarrësit, qëndrestarët në Rrugën e Shpresës.
E vërteta është se raportet që i shkonin, e tmerruan. Raportet flisnin për mijëra e mijëra protestues.
Në fakt, ai nuk i zvogëlonte, por i zmadhonte me bashkëbiseduesit.
Disa vite më parë, ish-udhëheqësi i rëndësishëm i UÇK, Fatmir Limaj më tregon: Isha në Hagë, në burg aty ishin gjeneralë kryesorë serbë. Një ditë, njëri prej tyre më pyet, Fatmir, në muajin mars të vitit 1998, sa forca të UÇK-së gjendeshit në Klinë? Fatmiri i thotë, ne ishim tre kompani, rreth 300 luftëtarë. Fatmir, i thotë, ne na raportonin se ishin 6 mijë luftëtarë.
Ua thashë këtë shembull se çfarë bën frika, se sa e keni tmerruar ju Edi Ramën.
Imagjinoni ju se ç’ndodh me 20 shkurt, kur t’i kujtohen pamjet e zvarritjes së babait të tij shpirtëror.
T’i kujtohet udhëtimi me familjen e tij prej bllokmeni që bëri drejt bunkerëve të Zall Herrit.
Pra, 20 shkurti po afron. Është dita juaj, dita e shqiptarëve, dita e fitores.
Është fundi i narkodiktaturës, fundi i Edi Ramës dhe regjimit të tij”, u shpreh Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts