Efekti Murinjo, Roma mbush stadiumet si askush tjetër në Serinë A
Emërimi i Zhoze Murinjos në pankinën e Romës ka filluar të japë efektet e veta, Jo vetëm te loja e skuadrës dhe rezultatet, por edhe te tifozeria që është më afër skuadrës dhe për momentin ka vulosur paqen me drejtuesit.

sdsdsdsdsddddd

Sipas të dhënave, ky besim se ekipi do të bëjë mirë nën drejtimin e Murinjos ka shtyrë tifozët që të mbushin stadiumin sa herë që Roma luan dhe shembulli më i qartë është stadiumi “Olimpico” i Romës. Rezulton se verdhekuqtë janë ata që shesin më shumë bileta në raport me përqindjen e tifozëve që lejohen në stadiume.

Roma ka shitur në total 117800 bileta për ndeshjet në shtëpi, me një mesatare prej 29450 tifozësh për ndeshje. Kështu, mban vendin e parë në Serinë A me 90,9% të mbushjes së stadiumit, mes të cilave 97,3% të sektorit të tifozëve të Romës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.