Egjipt, aksidenti i dytë hekurudhor brenda 24 orësh, 8 të plagosur

Të paktën 8 persona janë plagosur si pasojë e aksidentit hekurudhor në qytetin e Aleksandrisë në veri të Egjiptit.

Administrata hekurudhore egjiptiane njoftoi se një tren pasagjerësh në qytetin e Aleksandrisë është përplasur me një lokomotivë.

Si pasojë e përplasjes janë plagosur 8 pasagjerë të cilët janë transferuar në spitale.

Gjithashtu edhe mbrëmë në afërsi të qytetit Helwan në jug të Kajros, ndodhi një aksident tjetër hekurudhor ku humbën jetën 2 persona ndërsa 6 të tjerë janë plagosur.

Në aksidentin hekurudhor më 26 mars në qytetin jugor egjiptian Sohag humbën jetën 32 persona.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.