Egnatia “zyrtarizon” në UEFA largimin e sulmuesit titullar, e lë jashtë listës për ndeshjet e Champions

egnatia zyrtarizon ne uefa largimin e sulmuesit titullar e le jashte listes per ndeshjet e championsEgnatia luan këtë të mërkurë për herë të parë në historinë e vet në Ligën e Kampioneve. Klubi rrogozhinas, pas triumfit në Superiore në edicionin e kaluar, do të përballet me Borac Banja Luka të mërkurën në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues të turneut.

egnatia

Rrogozhinasit kanë bërë ndërhyrje gjatë merkatos pothuajse në çdo repart dhe të gjithë emrat e afruar së fundmi janë përfshirë në listën zyrtare që i është dërguar UEFA-s për pjesëmarrjen në turin e parë të turneut.

Njëkohësisht, është e qartë se rrogozhinasit nuk presin më t’u kthehet sulmuesin Jurguens Montenegro. Ky i fundit nuk është paraqitur në fazën përgatitore me klubin kampion të Superiores dhe për këtë arsye, Egnatia e ka lënë jashtë listës së Champiosn, duke bërë fakt të kryer largimin e tij nga radhët e klubit.

LISTA E EGNATIAS NË UEFA

PORTIERË
Alen Sherri, Ilir Dabjani

MBROJTËS
Amer Duka, Fransua Andre Dulis, Zamig Alijev, Renato Malota, Edison Ndreca, Arbenit Xhemajli, Rezart Rama, Abdurraman Fangaj

MESFUSHORË
Albano Aleksi, Sebastjan Spahiu, Regi Lushkja, Arbin Zejnullai, Alesandro Ahmetaj, Melih İbrahimoglu, Redi Kasa

SULMUES
Sumaila Bakajoko, Lorunjon Henri Zhoel Duku, Juzas Lubas, Mario Gjata

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts