Ekipi i ri i Bashës/ PD nxjerr listën zyrtare me emrat e Kryesisë së zgjedhur nga Këshilli Kombëtar dhe organet drejtuese

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike miratoi dje unanimisht propozimet e kryedemokratit Lulzim Basha për 4 nënkryetarët, 11 sekretarët dhe drejtuesit e departamenteve.

Bas

Selia blu ka publikuar sot në uebsajt listën zyrtare që do të jetë ekipi i ri i Lulzim Bashës. Vlen për t’u theksuar se do të jetë një ekip më i madh nga sa ka qenë aktualisht për shkak të shtimit të numrit të nënkryetarëve dhe sekretariateve.

Si Sekretar i Përgjithshëm rikonfirmohet Gazment Bardhi, ndërsa do të jenë katër nënkryetarë, Grida Duma e Jorida Tabaku, si edhe Alfred Rushaj dhe Enkelejd Alibeaj.

KRYESIA

KRYETAR

Lulzim Basha

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM

Gazment Bardhi

NËNKRYETAR

Alfred Rushaj

Enkelejd Alibeaj

Jorida Tabaku

Grida Duma

KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE

Edi Paloka

KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS

Flutura Açka

KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR

Jemin Gjana

SEKRETAR ORGANIZATIV

Ervin Minarolli

SEKRETAR I BURIMEVE NJERËZORE

Arta Sakja

SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN

Belind Këlliçi

SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE

Ledina Mandia

SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT

Flamur Hoxha

SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK

Jonila Godole

SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE

Ivi Kaso

SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN

Greta Bardeli

SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL

Taulant Zeneli

SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE

Orjela Nebiaj

SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL

Endri Hasa

KRYETARE E LIDHJES DEMOKRATIKE TË GRUAS

Albana Vokshi

 SEKRETAR I MARRËDHËNIEVE ME JASHTË

Arben Kashahu

ZËDHËNËS

Ina Zhupa

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.