EKSKLUZIVE/ “Aksi” Tiranë-Elbasan, zbulohen arbitrat e dueleve të sotme në Superiore

Kategoria Superiore zhvillon sot dy ndeshjet e para të javës së 12-të në orën 16:45, Dinamo-Teuta dhe Tirana-Kastrioti.

superiore

“Panorama Sport” ka zbuluar ekskluzivisht arbitrat që do të vendosin drejtësi në këto dy duele të rëndësishme dhe të luftuara.

Në ndeshjen Dinamo-Teuta, e cila do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, arbitër kryesor do të jetë Olsid Ferataj, i mbështetur nga asistentët Renato Malaj dhe Arbër Zalla. Arbitër i katërt pritet të jetë Erjon Bastari.

Në VAR do të jetë Enea Jorgji dhe në AVAR, Ani Koçiaj.

Në sfidën Tirana-Kastrioti, që do të zhvillohet në stadiumin “AIR Albania”, arbitër kryesor do të jetë Olti Cela, i mbështetur nga asistentët Astrit Mahmuti dhe Edlir Malo. Arbitër i katërt pritet të jetë Kridens Meta.

Në VAR do të jetë Florjan Lata ndërsa në AVAR, Rejdi Avdo.

ARBITRAT E NDESHJEVE TË SOTME NË KATEGORINË SUPERIORE –

DINAMO – TEUTA

Arbitër kryesor – Olsid Ferataj (Patos)

Asistent i parë – Renato Malaj (Vlorë)

Asistent i dytë – Arbër Zalla (Tiranë)

Arbitër i katërt – Erjon Bastari (Tiranë)

VAR – Enea Jorgji (Elbasan)

AVAR – Ani Koçiaj (Tiranë)

TIRANA – KASTRIOTI

Arbitër kryesor – Olti Cela (Lushnje)

Asistent i parë – Astrit Mahmuti (Elbasan)

Asistent i dytë – Edlir Malo (Lushnje)

Arbitër i katërt – Kridens Meta (Tiranë)

VAR – Florjan Lata (Durrës)

AVAR – Rejdi Avdo (Tiranë)

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *