EKSKLUZIVE/ Amnisti te Dinamo, klubi rikthen titullar mbrojtësin ndaj Kastriotit

Mundësitë e qëndrimit në elitë janë minimizuar ndjeshëm për Dinamon, që prej kohësh po rishikon makthet e Kategorisë së Parë.

SOFRANAK

As që mendohej se do të katandisej në këtë pikë me investimet që bëri para nisjes së sezonit, por rrokullisja vazhdon prej një kohe të gjatë dhe tashmë është fakt se rreziku i rënies është shumë i madh.

Pas atij dështimi të dyfishtë ndaj Egnatias, blutë do të tentojnë të bëjnë kthesën ndaj Kastriotit të hënën në Elbasan.

Nëse nuk ia dalin as këtë herë, atëherë çdo gjë merr fund, edhe pse jo matematikisht.

Tani presioni rritet edhe mĂ« shumĂ«, por nĂ« kampin dinamovit nuk kanĂ« asgjĂ« pĂ«r tĂ« humbur nĂ« kĂ«to 9 ndeshje tĂ« fundit.

SOFRANAK – NĂ« ndeshjen e rĂ«ndĂ«sishme ndaj Egnatias munguan mbrojtĂ«sit Aleksandar Sofranak dhe Eni Imami, tĂ« dy titullarĂ« gjatĂ« gjithĂ« sezonit.

Sipas klubit, asnjĂ«ri nuk pranoi tĂ« luajĂ« nĂ« atĂ« sfidĂ«, ndĂ«rsa agjenti i Imamit, Mario Cenolli, e ka pĂ«rjashtuar kĂ«tĂ« version pĂ«r lojtarin kryeqytetas.

Imami dhe Bakaj u pezulluan nga klubi dhe u dërguan për stërvitje tek U-19-a, kurse për malazezin u mjaftuan me një gjobë.

Sofranak qĂ«ndroi nĂ« stol gjithĂ« kohĂ«n nĂ« ndeshjen e fundit, pasi para saj i kishte bĂ«rĂ« me dije trajnerit se nuk ndihej mirĂ« fizikisht dhe mendĂ«risht.

Një situatë shumë e çuditshme në fakt, ndërsa vetë lojtari nuk ka bërë asnjë koment. Tani situata ka ndryshuar dhe me shumë mundësi Sofranak do të jetë në fushë ndaj Kastriotit.

Dinamo nĂ« fakt ka nevojĂ« pĂ«r tĂ«, por edhe pĂ«r Imamin, pĂ«r hir tĂ« sĂ« vĂ«rtetĂ«s, sepse janĂ« lojtarĂ« me eksperiencĂ« dhe shtatlartĂ«.

Nëse ata do të kishin qenë në fushë, vështirë se Egnatia do të shënonte një gol si ai i pari, me një kros nga shumë larg.

Gjithsesi, tani rĂ«ndĂ«si ka ajo qĂ« vjen pĂ«rpara dhe trajneri Vanoli e llogarit Sofranakun nĂ« skuadrĂ«n qĂ« do tĂ« pĂ«rballojĂ« Kastriotin nĂ« “Elbasan Arena’.

Gjithmonë, nëse malazezi do të jetë i gatshëm deri në momentin e fundit. Në mbrojtjen me tre lojtarë të trajnerit italian dhe duke ditur grupin që Dinamo ka në përbërje, Sofranak është i domosdoshëm.

Një nga dy mbrojtësit e tjerë me siguri do të jetë Alesio Mija, ndërsa për të tretin ende nuk është e qartë.

IMAMI – Gjasat janĂ« qĂ« Eni Imami tĂ« mbetet jashtĂ« skuadrĂ«s edhe pĂ«r ndeshjen e radhĂ«s me krutanĂ«t, ashtu si dhe portieri Edvan Bakaj.

KĂ«to ditĂ« stĂ«rvitjeje trajneri Rodolfo Vanoli e ka plotĂ«suar grupin me lojtarĂ« tĂ« marrĂ« nga Dinamo U-21. Gjithçka mund tĂ« ndodhĂ«, por pĂ«r momentin ‘amnistia’ duket ende larg pĂ«r Imamin.

FATJON RUPI – PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.