EKSKLUZIVE/ “Bast” për Europën, Tirana paguan 300 milionë lekëTirana ka paguar deri tani rreth 300 milionë lekë të vjetër te Tatimet që të marrë licencën në Europë. Janë burime pranë klubit që bëjnë me dije për “Panorama Sport” një fakt të tillë.

Tirana festa5

Kështu, skuadra bardheblu ashtu si edhe sezonin e shkuar është munduar ta mbyllë çdo problem që ka për të marrë licencën europiane. Klubi ashtu si çdo skuadër në Superiore ka mbyllur çdo problem që ka për sa u përket Tatimeve dhe mund të themi që licencën e ka në xhep. Bardheblutë janë munduar shumë që të heqin çdo pengesë për të qenë në rregull për Europën.

Një gjë të tillë e bënë edhe sezonin e shkuar, teksa më pas skuadra nisi rrugëtimin drejt titullit dhe më pas në Kupat e Europës.

OLSI AVDIAJ – PANORAMASPORT.AL

LAJMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.