EKSKLUZIVE/ Interesime të shumta për Brdariç, klubi kosovar e josh me… 80 mijë euro


Ecuria dhe puna që ka bërë me Vllazninë në sezonin e fundit, ka bërë që për trajnerin Tomas Brdariç të ketë lumë ofertash, si nga tregu shqiptar, nga rajoni, ashtu dhe nga vende të ndryshme europiane. Pak ditë më parë u përfol se Tirana e ka kontaktuar trajnerin gjermanokroat, por ai e ka mohuar një gjë të tillë.

Brdaric

“Panorama Sport” në mënyrë ekskluzive ka mësuar disa nga ofertat dhe interesimet nga klube të ndryshme për Brdariçin. Gazeta mëson se ofertën më konkrete, trajneri i Vllazninë e ka marrë nga klubi kosovar i Ballkanit. Rreth 80 mijë euro në sezon, mësohet se është shuma që i ka ofruar presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, trajnerit Brdariç.

Gjithashtu, interesim për trajnerin e Vllazninë thuhet se ka edhe nga Polonia, ku në lojë është klubi i Jagellonias, si dhe Zvicra ku flitet se pëlqehet nga Grasshopers. Sa i përket së ardhmes, pritet që fillimisht Brdariç të flasë me Vllazninë, por shuma që ka marrë nga Ballkani duket joshëse.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *