EKSKLUZIVE/ Kontratat te Partizani, Asani kërkon pagën më të lartë në Superiore. Ja kërkesa e tij në drejtim të “demave”


Jasir Asani është një ndër lojtarët më të mirë në Superiore dhe te Partizani, ka treguar gjithmonë një nivel të lartë. Jo më kot, 26- vjeçari është një ndër “beniaminët” e tifozëve dhe është një ndër lojtarët më të dashur.

Asani

Edhe kur u largua janarin e shkuar drejt Suedisë për t’u huazuar tek AIK, gjithçka ishte tepër korrekte mes tij, klubit dhe tifozëve, pasi dëshira e tij për të luajtur jashtë Shqipërisë, gjithmonë ka qenë prezente. Por, asnjëherë nuk ka krijuar probleme me klubin e kuq.

KONTRATA

Edhe pse ka një marrëdhënie të shkëlqyer me drejtuesit e Partizanit, për Asanin në fund flet vetëm kontrata e cila i skadon në qershor. Sa i takon rinovimit, klubi i kuq u ka lënë mundësinë lojtarëve që të bëjnë kërkesat e tyre, e më pas të nisin bisedimet për rinovimet. Asani, me të përfunduar sezoni, ka bërë kërkesën e tij sa i takon anës financiare.

KËRKESA

Jasir Asani kërkon të jetë lojtari më i paguar në Superiore. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se 26- vjeçari ka kërkuar një pagë rreth 13 mijë euro, pasi kërkon të jetë më i paguari në kampionatin shqiptar. Gjithashtu, ka pasur dhe disa kërkesa të tjera sa u takon bonuseve.

VERONIK ISTREFAJ – PANORAMASPORT.AL

LAJMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *