EKSKLUZIVE/ Merkato me 262 lëvizje, si ndryshoi Kategoria Superiore

Janë vetëm 10 skuadra, por e bënë merkaton e verës të çmendur, me një shifër rekord lëvizjesh, plot 262.

kategoria-superiore

MĂ« 5 shtator nĂ« orĂ«n 24:00 ishte afati i fundit pĂ«r transferimet e lojtarĂ«ve nĂ« klubet e KategorisĂ« Superiore dhe tashmĂ«, nĂ« njĂ« vĂ«zhgim tĂ« bĂ«rĂ« nga â€śPanorama Sport” rezulton se 10 ekipet qĂ« marrin pjesĂ« kĂ«tĂ« sezon nĂ« kampionatin e 83-tĂ« qĂ« starton sot me kryendeshjen Teuta-Partizani, kanĂ« zyrtarizuar 136 afrime dhe 126 largime.

Pra, nĂ« total janĂ« 262 lĂ«vizje nĂ« hyrje dhe dalje, njĂ« shifĂ«r pa diskutim rekord sa u pĂ«rket viteve tĂ« fundit.

Skuadra që ribëhen nga e para për shkak se vijnë nga një sezon larg pritshmërive, por edhe klube që humbin besimin dhe befas bëjnë një revolucion të vërtetë.

JORGIS MEMO – PANORAMASPORT.AL

SHKRIMIN, LĂ‹VIZJET DHE FORMACIONET E PLOTA MUND T’I LEXONI NĂ‹ VERSIONIN PRINT TĂ‹ GAZETĂ‹S “PANORAMA SPORT”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *