EKSKLUZIVE/ Përplasjet, Armand Duka çon Fidel Yllin në KAS. Ja prapaskenat


Federata Shqiptare e Futbollit ishte një nga mungesat e mëdha në zgjedhjet e fundit të zhvilluara për Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar.

KOKSH ASAMBKLEJA

Krahas thirrjes publike të presidentit të saj për moszhvillimin e një procesi të ndikuar politikisht dhe të paligjshëm, në përfundim të zgjedhjeve, FSHF nuk ka qëndruar duarkryq. Qëndrimin e saj për mospranimin e atij procesi qeveria e futbollit në vend e ka materializuar me një hap tjetër të rëndësishëm juridik.

“Panorama Sport” ka mësuar ekskluzivisht se FSHF e ka dërguar këtë çështje në KAS-in e Lozanës, me pretendimin se këto zgjedhje janë të paligjshme dhe me një sërë parregullsish që mjaftojnë për t’i bërë “nul”.

PANORAMASPORT.AL

LAJMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.