EKSKLUZIVE/ Plori, replikë Martinit: Je i pari pa lojë, mos e kthe në personale sepse…Elvis Plori dhe Edi Martini, për herë të fundit kanë qenë së bashku pjesë e Vllaznisë si futbollistë kur shkodranët fitonin kampionatin në vitin 2001. Por, dy dekada më pas, ata luftojnë për titullin me role të rëndësishme në stafin teknik të Vllaznisë dhe Teutës. Zv.trajneri i kuqebluve, Plori, nisi i pari ngacmimet për lojën që bëjnë durrsakët, ndërsa të dielën, shkodrani i Teutës, Martini, i dha një përgjigje me stilin e tij Elvisit. “Panorama Sport” kontaktoi këtë të fundit për të mësuar më shumë rreth kësaj përplasjeje shkodranësh, por edhe asaj që vetë Plori mendon për duelin për titull me Teutën.

plori brdaric

Foto: F.Hazisllari

“Ndoshta Martini mund të jetë keqkuptuar ose nuk i ka pëlqyer ajo që unë kam thënë. Nuk kam pasur asgjë personale me të, por thjesht kam dhënë një mendim në lidhje me ndeshjet që kemi zhvilluar deri më tani kundër Teutës. Kam thënë se Teuta në përballjet kundër nesh nuk ka luajtur futboll të bukur dhe i qëndroj atij mendimi.

Kjo është ideja ime dhe nuk ka ndonjë gjë të keqe këtu, pavarësisht se Teuta është në vendin e parë dhe mund të shpallet kampione. Ekipi durrsak mund të shkëputet edhe me 10 pikë, por personalisht nuk më pëlqen futbolli që luan kjo skuadër. Nëse Edit i djeg kjo dhe e kthen në personale, them se gabon. Nuk kemi pasur asgjë kundër njëri-tjetrit. Martinin e kam konsideruar si mik, nuk kam pasur asgjë personale me të”, ka sqaruar fillimisht Plori.

JORGIS MEMO – PANORAMASPORT.AL

INTERVISTËN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *