EKSKLUZIVE/ “Pres spektakël në Air Albania”, ish-portieri Kaçi: Presioni te “demat”, Skënderbeu nuk humb gjë

ekskluzive pres spektakel ne air albania ish portieri kaci presioni te demat skenderbeu nuk humb gjeI dyzuar dhe me zemrën e ndarë në mes në këtë për ballje mes Skënderbeut dhe Partizanit, ikona e futbollit korçar, Jani Kaçi, e quan një ndeshje spektakli dhe shton se s’do të dalë i humbur, sido që të përfundojë rezultati.

jani kaci

Në një prononcim ekskluziv për “Panorama Sport”, ish-portieri i Kombëtares shprehet se pret një ndeshje të luftuar dhe të bukur për tu parë. Me Partizanin, që do të ketë ambicien dhe objektivin për të marrë maksimumin, por edhe presionin me vete, dhe me Skënderbeun e qetë dhe pa presion, që s’ka asgjë për të humbur. Apeli i Kaçit shkon edhe për tifozët që të shijojnë këtë takim dhe të ngrihen në nivelin e qytetarisë së dy ekipeve që përfaqësojnë.

Profesor, si e parashikoni ndeshjen Skënderbeu-Partizani?

Ka për të qenë një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet dhe do të jetë e tillë deri në fund. Partizani e ka pasur objektiv kryesor titullin kampion që prej nisjes së këtij sezoni. Prandaj edhe për këtë mendoj se do të kërkojë me çdo kusht që të kalojë në finale. Nisur nga kjo, mendoj që i gjithë presioni do të jetë mbi Partizanin në këtë takim. Kjo, për të gjitha që citova më sipër. Megjithatë, unë e njoh mirë ekipin e Partizanit dhe mentalitetin e tij. Kanë lojtarë cilësorë në përbërje, që janë të aftë të menaxhojnë presionin në ndeshje të tilla. Por që ka për të qenë një ndeshje e luftuar.

Duke ju referuar këtyre që sapo thatë, mendoni se na pret një ndeshje e barabartë?

Ka për të qenë një ndeshje spektakli dhe e paparashikueshme deri në fund të takimit. Kemi për të parë një futboll të bukur dhe të shpejtë, pasi të dyja ekipet janë cilësore në lojën me top. Mendoj se do të triumfojë ekipi që do të gabojë më pak.

INTERVISTËN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS PANORAMA SPORT

LLAZI SARO-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts