EKSKLUZIVE/ Skënderbeu me mendjen te merkato, arrihet akordi me një grek
Skënderbeu ka zhbllokuar më në fund merkaton, që e pengonte për të federuar lojtarë.

JORGON ANTONIADIS

Bardhekuqtë nuk kanë humbur kohë, por menjëherë kanë regjistruar afrimin e radhës, pas Erlis Frashërit dhe dy lojtarëve të tjerë, Gjino dhe Levendi, të cilët presin të marrin aprovimin e stafit teknik.

Skënderbeu ka arritur marrëveshje me grekun Jorgos Antoniadhis, i cili prej disa ditësh është bashkuar me ekipin në stërvitje.

Bëhet fjalë për një mesfushor shkatërrues 22-vjeçar, i cili ka luajtur disa sezone në kategorinë e dytë greke, ndërsa tani kërkon të provojë veten me Skënderbeun në elitë.

Greku, pasi ka mbyllur një sezon të mirë te Kozani, e sheh Skënderbeun si një hap të rëndësishëm në karrierën e tij.

Ajo që vlen për t’u theksuar është fakti se 22-vjeçari mund të luajë edhe si qendërmbrojtës, çka përbën më shumë një përparësi për Memellin, që mund të ketë në përbërje një tjetër lojtar polivalent.

JORGON ANTONIADIS 1

LLAZI SARO – PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *