EKSKLUZIVE/ “Tifozeria, ndihmë e madhe për skuadrën”, Seferi: Jemi të uritur, Tirana dëshiron trofe!

Taulant Seferi në rolin e liderit. Kërkon nga skuadra të jetë e uritur dhe me këmbë në tokë. Edhe pse nuk e përmend fjalën titull, Seferi e dëshiron. Ashtu si edhe golat që i do të shumtë, por në fund i ndërron për suksesin e skuadrës. Në një intervistë eksluzive për “Panorama Sport”, djaloshi rrëfen sezonin e bardhebluve duke u ndalur edhe te magjia e tifozëve të Tiranës.

seferi

Taulant, sezoni i ri nisi. Mëkat që nuk shënuat dot te goli i parë edhe pse e gatuat ju?

Normal që më vjen shumë keq që nuk shënova. Të them të vërtetën pasi e godita mendova se shënova gol. Gjithsesi, edhe pse nuk shënova jam i gëzuar sepse goli ishte yni, shënova apo nuk shënova unë. E rëndësishme është që bëmë gol.

Si iu duket Tirana e sivjetshme. Ka pasur shumë ndryshime nga skuadra e vitit të shkuar?

Skuadra është shumë e mirë. Jemi një grup i ri lojtarësh, por në ekip shoh gjëra të mëdha. Të gjithë janë djem me vullnet, dëshirë për të fituar dhe perspektivë për të ardhmen. Diçka që nuk gjendet kollaj.

Si ishte të luanit me tifozë në kampionatin shqiptar. Ju nuk ishit përballur me një fakt të tillë?

Kur erdha në fillim dëgjova, por edhe kisha parë se Tirana ka tifozët më të zjarrtë në Shqipëri, por nuk i kisha shijuar. Atë ditë na dhanë një shtysë e besim që të përmbysnim takimin. Ata janë dhe do të jenë një ndihmë e madhe për skuadrën, lojtarët për gjatë gjithë këtij sezoni. Dua dhe shpresoj që t’i gëzojmë çdo ndeshje me fitore.

OLSI AVDIAJ – PANORAMASPORT.AL

INTERVISTËN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

*Kjo intervistë është ekskluzivisht për “PanoramaSport.al’. Riprodhimi i saj nga media të tjera në mënyrë të pjesshme ose të plotë pa lejen e kompanisë dhe pavendosur hiperlinkun e artikullit origjinal do të ndiqet në rrugë ligjore.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *