EKSKLUZIVE/ Vllaznia heq trajnerin, ja prapaskenat me Brdariç

SHPËRNDAJE

Humbja e VllaznisĂ« me Bylisin (1-2) ka shkaktuar tĂ«rmet te skuadra shkodrane. Trajneri Tomas Brdariç Ă«shtĂ« shkarkuar dhe sot pritet zyrtarizimi nga ana e klubit.

Thomas-Brdaric-770x470

Por, çfarë ndodhi dje pas ndeshjes? Mësohet se ka qenë sponsori Alban Xhaferi ai që i ka bërë me dije trajnerit se do të ishte më mirë të mos vazhdonte më në krye të stolit të Vllaznisë.

PRAPASKENAT

Alban Xhaferi si rrallĂ«herĂ« Ă«shtĂ« larguar i heshtur nga stadiumi pas ndeshjes. Sponsori i VllaznisĂ« nuk ka dashur tĂ« japĂ« asnjĂ« deklaratĂ«, ndĂ«rsa me siguri nĂ« mendjen e tij po llogariste se si do t’ia komunikonte largimin gjermanit Tomas Brdariç.

Pas afro njĂ« orĂ« pas ndeshjes, Xhaferi i ka kĂ«rkuar takim trajnerit Brdariç. “Panorama Sport” mĂ«son se biseda Ă«shtĂ« zhvilluar e gjitha me tone tĂ« qeta dhe se ka qenĂ« i pari Xhaferi qĂ« ka propozuar idenĂ« e ndĂ«rprerjes sĂ« bashkĂ«punimit.

ADMIR URUÇI-PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.