Ekspozim i të miturve drejt rrezikut dhe fshehje informacioni/ Facebook i kundërpërgjigjet Haugen: Nuk ka njohuri për gjerat që është pyetur

Andy Stone, drejtori i komunikimit të politikave të Facebook  ka reaguar mbi deklaratat e forta të ish-punonjëses Haugen.

Me një postim në Twitter ai shkruan se ajo po pyetet për gjërat për të cilat ajo nuk ka punuar drejtpërdrejt në Facebook, dhe “nuk ka njohuri të drejtpërdrejta”.

Andy

Haugen u tha senatorëve se nuk punonte në disa nga fushat për të cilat po pyetet, duke thënë vetëm se është “mjaft e sigurt” se adoleshentët janë ndër përdoruesit më fitimprurës të Facebook.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.