Ekuipazhi i filmit rus kthehet në Tokë

14:50 17/10/2021

Me kapsulën Soyuz, xhiron skena pas uljes

Aktorja dhe regjisori rus është kthyer në Tokë pasi ka përfunduar skenën e xhirimit të një filmi në hapësirë. Klim Shipenko dhe aktorja Yulia Peresild, si dhe kozmonauti Oleg Novitskiy  janë larguar nga Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar dhe kanë zbarkuar në Kazakistan, ku janë takuar nga ekipi i xhirimeve të filmit, që kanë xhiruar skenën e uljes, raporton Reuters. 

Peresild dhe Shipenko kaluan 12 ditë në bord duke xhiruar skena për filmin e tyre “Sfida”. Peresild luan një mjek, i cili udhëton në stacionin hapësinor për të shpëtuar jetën e një kozmonauti.

Përkthyesi në gjuhën angleze për misionin rus mund të dëgjohet duke thënë në përkthim, “kamera, veprim” ndërsa ekuipazhi filmoi disa fotografi të së njëjtës skenë në vendin e uljes, para se të çoheshin në një institucion mjekësor.

Nëse përfundon me sukses, projekti bën që Rusia të mundë SHBA -në në kapitullin e fundit në garën hapësinore, prodhimin e filmave. Vitin e kaluar, NASA njoftoi planet për yllin e Hollivudit, Tom Cruise, për të shpërthyer në një raketë SpaceX për një film ende të paidentifikuar.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *