Ekzekutimi në plazh i Selavdi Shehajt/ Doli në përgjimet “SKY ECC”, Italia shpall në kërkim për vrasje Altin Sinomatin

ekzekutimi ne plazh i selavdi shehajt doli ne pergjimet sky ecc italia shpall ne kerkim per vrasje altin sinomatin
ekzekutimi ne plazh i selavdi shehajt doli ne pergjimet sky ecc italia shpall ne kerkim per vrasje altin sinomatin

Emri i një tjetër personi ka dalë në skenë si i përfshirë në vrasjen e 38 vjecarit shqiptar Selavdi Shehaj në 20 shtator 2020 në plazhin e Torvaianicas në Itali. Ai është Altin Sinomati, 37-vjec i njohur edhe si Aldo apo “Il Lungo”.

Trafikanti shqiptar i drogës, aktualisht i pagjurmueshëm, është nën hetim për bashkëpunim në vrasjen e Torvaianicës. Duke folur për personazhin, për rolin e luajtur në krimin mafioz të bashkatdhetarit të tij Selavdi Shehaj, i quajtur Simone ose Passerotto, është Dario Ferrara, komandant i Njësisë së Hetimit të Karabinierëve.

Sinomati, shpjegon Ferrara në Gjykatën e Assizes në Frosinone, u zbulua falë “Sky ECC”. Biseda të koduara që e bëjnë të besuar, pohon koloneli, afër rrethit të Leandro Bennato dhe Giuseppe Molisso. Ai flet me Molisso për çmimin e kokainës, për dërgesat e humbura, duke dëshmuar për besimin mes të dyve.

Sinomati dyshohet se i ka dhënë 150 mijë euro Raul Esteban Calderon, i akuzuar si vrasës i Fabrizio Piscitellit, për të vrarë Simonen.

Më 27 korrik 2020, raporton Ferrara, në shtëpinë e Bennatos, argjentinasi do të kishte mësuar për objektivin dhe së bashku me Elias Mancinelli, mikun e Leandros, do të fillonte të kryente inspektime në Bora Bora.

Fabrika ku më 20 shtator, sipas Prokurorisë së Romës, Calderon dhe Enrico Bennato qëlluan Shehajn. Dy të pandehurit e tjerë, Cianfrocca dhe De Rosa, gjetën njëri armën, tjetri motorrin. Dhe më pas Sinomati, i kërkuar si nxitës i supozuar i atentatit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts