Ekzekutohet me armë zjarri reperi i njohur, një vit më parë u rrëmbye dhe u rrah brutalisht

Është ekzekutuar me armë zjarri një ndër reperët më të popullarizuar në Suedi, Einar, 19 vjeç. Mediet e huaja raportojnë se reperi është qëlluar për vdekje në natën e së enjtes në Stokholm. Lajmi për vdekjen e tij ka nxitur reagime të shumta rreth dhunës së shkaktuar nga bandat rivale të viteve të fundit në shtetin skandinav.

Reperi 19-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Nils Gronberg, u vra në periferi të Stokholmit dhe policia dhe deri më tani, sipas Routers, nuk ka asnjë të arrestuar për këtë çështje.Kujtojmë se edhe vitin e kaluar, ky rreper u rrëmbye dhe u rrah brutalisht nga bandat rivale.

“Një jetë e re është shuar dhe unë e kuptoj se ai ka pasur shumë peshë për shumë të rinj. Është tragjike”, tha Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven.

Gronberg, i cili debutoi në muzikë në moshën 16-vjeçare, ka publikuar katër albume dhe ka fituar shtatë çmime Grammy Suedez dhe shpërblime tjera.

Vitin e kaluar, ai ishte rrëmbyer dhe rrahur nga reperët rivalë që kishin lidhje me një bandë kriminelësh të Stokholmit. Disa persona, përfshirë një reper, janë dënuar me burgim për këtë rast.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *