“Ekziston vetëm një arsye pse ky revizionizëm nuk ka shans të kthehet në luftë”, eskperti gjerman: Serbia po bën luftë hibride ndaj Kosovës

​​​​​​​Në intervistë me Deutsche Wellen, eksperti për Kosovën Konrad Clewing shpjegon se përse është shqetësuese situata aktuale në kufirin Kosovë-Serbi dhe çfarë mund të bëhet për shtensionimin e saj. Deutsche Welle: Situata në veri te Kosovës nuk po shtensionohet. Serbia mban në arrest tre policë kosovarë, që sipas Kosovës janë rrëmbyer nga territori i saj, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts