Elisa Spiropali takon ambasadorin e Austrisë: I shpreha vullnetin tonë të plotë për të votuar në Kuvend zgjatjen e mandatit të organeve të drejtësisë
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, takoi sot ambasadorin e Austrisë Dr.Christian Steiner.

elisa 1

Përmes një postimi në rrjetet sociale Spiropali bën me dije se i shprehu ambasadorit vullnetin e plotë për të votuar në Kuvend zgjatjen e mandatit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe Komisionerit Publik.

Postimi i plotë

Prita sot në vizitë ambasadorin e Austrisë, Dr.Christian Steiner.

Biseduam me ambasadorin Steiner për marrëdhëniet historike midis dy vendeve tona, po aq për sfidat e të ardhmes, duke e vlerësuar si thelbësore mbështetjen e fortë e të pakushtëzuar që Austria i ka dhënë Shqipërisë dhe rajonit në procesin e integrimit.

Sot, progres-raporti i Komisionit ishte një lajm i mirë që paraqet momentum pozitiv edhe për reformën në drejtësi.

I shpreha ambasadorit vullnetin tonë të plotë për të votuar në Kuvend zgjatjen e mandatit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe Komisionerit Publik, për të garantuar vijueshmërinë e këtij procesi kryefjalë në rrugën tonë

elisa 2

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.