Elon Musk vijon “të tmerrojë” punonjësit/ Paralajmëron ditë të vështira në vijim, urdhëron që askush të mos punojë në distancë

elon musk vijon te tmerroje punonjesit paralajmeron dite te veshtira ne vijim urdheron qe askush te mos punoje ne distance
elon musk vijon te tmerroje punonjesit paralajmeron dite te veshtira ne vijim urdheron qe askush te mos punoje ne distance

Elon Musk sinjalizoi kthimin në zyrë dhe përfundimin e telekomunikimit për punonjësit e Twitter, madje duke i paralajmëruar për ditët e vështira që do të vijnë.

Ai dërgoi emailin e tij të parë stafit të mërkurën vonë në mbrëmje. Ai shkruante se ndalon punën në distancë, duke thënë se pret që punëtorët të jenë në zyrë për të paktën 40 orë në javë.

Përpara mbërritjes së Musk, Twitter kishte krijuar një telekomunikacion të përhershëm nga kudo për punonjësit e tij, shumë prej të cilëve fillimisht punonin në distancë nga pandemia. Ishte një nga temat e para në një bisedë që Musk pati me stafin e Twitter pasi marrëveshja për blerjen e kompanisë u shpall në fillim të këtij viti. Ai tha në atë kohë se ishte kundër punës në distancë dhe se do të jepte përjashtime vetëm në ndonjë rast të caktuar.

Email-i i tij vjen mes ndryshimeve gjithëpërfshirëse në Twitter që kur ai u bë pronar i saj dy javë më parë. Ai ka pushuar nga puna gati gjysmën e fuqisë punëtore të gjigantit, ndërsa ka rritur çmimin e verifikimit për abonimin në Twitter Blue në 8 dollarë në muaj.

Në një email të veçantë, ai shtoi se “gjatë ditëve të ardhshme, prioriteti kryesor absolut i kompanisë është identifikimi dhe pezullimi i çdo llogarie bot/troll/spam”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts