Emigrimi i pakontrolluar/ Komisionerja Johansson: Vendet e BE -së kanë të drejtë të ndërtojnë ‘gardhe’ në kufijtë e tyre

Komisionerja e Punëve të Brendshme Elva Johansson në një letër drejtuar vendeve të BE-së shprehet se kanë të drejtën për të ndërtuar “mure” për të penguar emigrimin e pakontrolluar.

Sipas saj ky projekt duhet të financohet nga buxheti i Unionit.

“Unë nuk jam kundër. Por nëse burimet evropiane, të cilat janë të kufizuara, duhet të përdoren për të financuar ndërtimin e gardheve, në vend të gjërave të tjera që janë gjithashtu të rëndësishme, është një çështje tjetër,” tha Johansson në një konferencë shtypi në Luksemburg.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.