EMRAT/ Aksident në aksin Sarandë-Gjirokastër, makina përplaset me motorin, plagosen dy turistët italianë

emrat aksident ne aksin sarande gjirokaster makina perplaset me motorin plagosen dy turistet italiane
emrat aksident ne aksin sarande gjirokaster makina perplaset me motorin plagosen dy turistet italiane

Një aksident është raportuar në aksin Sarandë-Gjirokastër. Mësohet se një automjet është përplasur me një motor dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur dy turistë italianë.

Raportohet se automjeti tip “Wolksvagen” me drejtues Orest Zhgabi 19-vjeç është përplasur me motorin tip “Dayang” me drejtues shtetasin italian Giorgo Vania, 24 vjec.

Si pasojë është plagosur 24-vjeçari dhe pasagjerja Maria Pedroni 25-vjeç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts