Emrat/ Bllokuan foltoren e Kuvendit, përjashtohen 8 deputetë të opozitës

emrat bllokuan foltoren e kuvendit perjashtohen 8 deputete te opozites
emrat bllokuan foltoren e kuvendit perjashtohen 8 deputete te opozites

Komisioni i Etikës ka marrë vendimin për përjashtimin me 10 ditë ndaj 8 deputetëve të opozitës të cilët bllokuan një ditë më parë foltoren e Kuvendit.

Më konkretisht janë përjashtuar deputetët, Zheni Gjergjit; Asllan Dogjanit; Luan Baçi; Gazment Bardhit; Elda Hotit; Albana Vokshit; Bledion Nallbatit dhe Lefter Gështenjës.

Vendimi vjen pas kërkesës së një grupi deputetësh të mazhorancës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts