EMRAT/ Bllokuan seancën plenare, PS kërkon përjashtimin e 19 deputetëve të opozitës: Shkaktuan kaos

emrat bllokuan seancen plenare ps kerkon perjashtimin e 19 deputeteve te opozites shkaktuan kaos

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste i është drejtuar me një kërkesë zyrtare kryetare së Kuvendit Lindita Nikolla, ku kërkojnë masë disiplinore ndaj 19 deputetëve të opozitës.

Sipas grupit të PS, Albana Vokshi, Sorina Koti, Elda Hoti, Lindita Metaliaj, Isuf Çela, Tritan Shehu, Lefter Gështenja, Helidon Bushati, Xhelal Mziu, Edmon Spaho, Oerd Bylykbashi, Ervin Salianji, Saimir Korreshi, Kasëm Mahmutaj, Ramadan Likaj, Kastriot Piroli, Qani Xhafa, Lodovik Hasani, Luan Baçi, kanë bllokuar senacën plenare.

Në shkresë thuhet se këta të fundit, prej muajsh bllokojnë senacën, veprime që janë në kundërshtim me ligjin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts