EMRAT/ Fredi Beleri fitoi Himarën nga burgu, PS në avantazh në garën për këshillin bashkiak

emrat fredi beleri fitoi himaren nga burgu ps ne avantazh ne garen per keshillin bashkiak
emrat fredi beleri fitoi himaren nga burgu ps ne avantazh ne garen per keshillin bashkiak

Vijon numërimi i votave për garën për këshill bashkiak në bashkinë e Himarës ku kryetar bashkie u zgjodh kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Fredi Beleri, i cili u arrestua dy ditë para zgjedhjeve për blerje votash.

Deri më tani janë numëruar 10 kuti votimi nga 36 në total. Koalicioni Bashkë Fitojmë ka siguruar 6 mandate, ndërsa PS është në epërsi deri tani me 11 mandate.

Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen (MEGA) ka siguruar 2 mandate, Aleanca Arbnore Kombëtare 1 mandate dhe PSD, 1 mandate.

“BASHKE FITOJME”
1-Afrovita Anesti Dhimojani
2-Timoleo Foto Gërdhuqi
3-Silva Jorgji Burbo
4-Miltiadh Qirjako Prifti
5-Lenica Petro Kocani
6-Fuat Sami Mati

PARTIA SOCIALISTE
1-Gjergji Thodhori Iliadhi
2-Elisabeta Rexhep Lamaj
3-Nikolin Themistokli Laska
4-Mirka Nikolla Gjiçali
5-Dhimitër Riza Kapaj
6-Loreta Durim Isufi
7-Thodhori Irakli Foto
8-Nertila Andrea Husi
9-Artionil Pandeli Shirokaj
10-Eva Dhimosten Petromilo
11-Ferdinant Fuat Lalaj

ALEANCA ARBNORE KOMBËTARE
1-Artan Koço Bala

MINORITETI ETNIK GREK PËR TË ARDHMEN
1-Maksi Illo Vlashi
2-Natasha Qani Mëkshi

PSD
1-Milto Llukë Nika

Klikoni për të parë rezultatet:

Emrat e kandidatëve të zgjedhur në Këshillin bashkiak

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts