Emrat/ Kryen atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj, SPAK akuzon atentatorët edhe për trafikim droge

emrat kryen atentatin ndaj prokurorit arjan ndoj spak akuzon atentatoret edhe per trafikim droge
emrat kryen atentatin ndaj prokurorit arjan ndoj spak akuzon atentatoret edhe per trafikim droge

SPAK ka lëshuar një akuzë të re për trafikim të lëndëve narkotike për Ramazan Rrajën, nipin e Rrahman Rrajës.

Gazetarja Klodiana Lala zbuloi se akuza e re për trafikim droge është edhe për Plarent Dervishin, Gent alias Akil Nerjakun, Gent Pjetrin dhe Bashkim Haxhinë.

Raportohet se Prokuroria e ka bazuar akuzën e saj në dy ngarkesa me drogë të kapura në vitin 2020 dhe 2021.

Kujtojmë se i njëjti grup akuzohet edhe për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoj dhe Aleksandër Lahos alias Pëllumb Muharremi (Rrumi), ku mbeti i vrarë Andi Maloku.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts