EMRAT/ Me leva dhe kaçavida me vete, arrestohen 2 vëllezër në Fier, tentuan të vjedhin në një biznes

emrat me leva dhe kacavida me vete arrestohen 2 vellezer ne fier tentuan te vjedhin ne nje biznes
emrat me leva dhe kacavida me vete arrestohen 2 vellezer ne fier tentuan te vjedhin ne nje biznes

Policia e Fierit, gjatë patrullimeve mbrëmjen e djeshme, kanë konstatuar 2 shtetas që po tentonin të vidhnin me thyerje, në një biznes në lagjen “Apollonia”.

Si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme, janë kapur dhe vënë në pranga këta 2 shtetas, konkretisht Arteus Muhaj 28 vjeç dhe Besnik Muhaj 25 vjeç, vëllezër, të dy banues në Fier, si dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, mjetet (levë dhe kaçavidë) që po përdornin ata, për të thyer derën e biznesit.

Vijojnë hetimet për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të kenë kryer këta shtetas.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts