EMRAT/ PS ndan postet në Kuvend! Kush janë socialistët që u zgjodhën në krye të komisioneve parlamentare, “Ligjet” do i drejtojë…

Në seancën e parë parlamentare të sesionit të ri u zgjodhën këtë të premte edhe kryetarët e komisioneve parlamentare.

parlamenti seanca e pare, opozita-Kuvendi

Eduard Shalsi do të jetë kryetar i Komisionit të Ekonomisë.

Arben Pëllumbi do të jetë në krye të komisionit të Veprimtarisë Prodhuese.

Klotilda Bushka Ferhati do të jetë drejtuesja e Komisionit të Ligjeve.

Nasip Naço do të drejtojë Komisionin Parlamentar të Sigurisë si dhe Petro Koçi do të jetë zv.kryetar në Komisionin e Arsimit.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *