EMRAT/ Shpërndanin kokainë në Korfuz, shkatërrohet grupi shqiptar, mes tyre i kërkuari nga Interpoli

emrat shperndanin kokaine ne korfuz shkaterrohet grupi shqiptar mes tyre i kerkuari nga interpoli
emrat shperndanin kokaine ne korfuz shkaterrohet grupi shqiptar mes tyre i kerkuari nga interpoli

Policia greke ka arrestuar 14 personash dhe ka shpallur në kërkim 5 të tjerë, si pjesë e një grupi kriminal që shpërndanin kokainë në ishullin e Korfuzit. Mes të arrestuarve dhe atyre në kërkim janë 11 shtetas shqiptarë, shumë prej të cilëve nga Saranda. Ndër të arrestuarit është edhe një i kërkuar nga Interpol Tirana si dhe një ish polic grek.

Sipas policisë greke ky grup kriminal funksiononte prej shtatorit 2022 duke qarkulluar rreth 1.5 kg kokainë, nga të cilat 950 gram janë sekuestruar nga policia. Gjatë operacionit të djeshëm mësohet se janë sekuestruar edhe 1 pistoletë, 5600 euro, 2 automjete dhe 8 celularë. Disa prej personave të arrestuar mësohet se ndodheshin në burg, të arrestuar më parë. Mes personave të arrestuar është edhe Enivled Aliaj, 39 vjeç nga Saranda.

Enivled Aliaj rezulton i shpallur në kërkim nga Interpol Tirana për veprën penale “vrasje me dashje e mbetur në tentativë” dhe “dhunë në familje”. Aliaj rezulton i arrestuar edhe më parë në Korfuz në 14 prill 2023, në lidhje me urdhër arrestin e lëshuar nga Shqipëria.

Personat e arrestuar janë:

Romeo Bici, 38 vjec
Bernard Arapi, 32 vjec
Edlira Qendro 45 vjec
Enivled Aliaj 39 vjec
Donald Aliaj 36 vjec
Endri Hoxha 32 vjec
Klement Hoxha 42 vjec
Nikolas Paktitis 39 vjec
Anastasia Simati 25 vjec
Dhimitra Handrinou 29 vjec
Theodhoros Petropulos 31 vjec
Kristoforos Athanasios ish polic grek
Andreas Komianos
Theodhoros Kurkulos
Në kërkim u shpallën:
Laert Beleri, 48 vjec
Anest Bino, 35 vjec
Mirel Mustaka, 49 vjec
Miklovan Deneko, 37 vjec
Olena Ivanova, 35 vjec
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts