EMRAT/ U kapën në një shtëpi bari në Dimal, 5 të arrestuarit dalin para gjykatës për masën e sigurisë

Jepen sot masat e sigurisë për dy vëllezërit dhe dy punonjësit e OSHEE-së, të cilët u arrestuar tre ditë më parë në Dimal.

Gazetarja Eneida Petova raporton për BalkanWeb, se masat e sigurisë do të jepen për shtetasit: Igli dhe Frederik Borova (vëllezër) nga Fieri, Bejdo Rrapo dhe 2 punonjësit e OSHEE-së Eriglen Bejdo dhe Renato Mingo.

Ata u arrestuan më datë 20 gusht në kuadër të operacionit policor “Pobrati”, ku u gjet dhe asgjësua një ‘shtëpi bari’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts