EMRAT/ Votimi, ja kush janë anëtarët e rinj të Kryesisë së Partisë Socialiste

Gjatë votimit në Asamblenë Kombëtare të PS-së sot u zgjodhën anëtarë të kryesisë së partisë Olta Xhaçka, Evis Kushi, Belinda Balluku, Ogerta Manastirliu, Blerina Gjylameti dhe Mimi Kodheli.

Ajo që bie në sy është se nga 10 kandidatura femra, janë zgjedhur 6. Olta Xhaçka, Evis Kushi dhe Mimi Kodheli janë rikonfirmuar si anëtare të Kryesisë. Ndërsa, Belina Balluku, Blerina Gjylameti dhe Ogerta Manastirliu janë anëtaret e reja në Kryesinë e PS.

Ndërsa nga lista e meshkujve është zgjedhur anëtar për në Kryesinë e PS-së, Arben Pëllumbi, Armando Subashi, Ilir Beqja, Pandeli Majko, Ditmir Bushati, Erion Braçe.

LISTA E KRYESISE SE VJETER TE PS

Edi Rama
Taulant Balla
Gramoz Ruçi
Ditmir Bushati
Valentina Leskaj
Mimi Kodheli
Lindita Nikolla
Evis Kushi
Erion Veliaj
Damian Gjiknuri
Blendi Klosi
Eglantina Gjermeni
Erion Braçe
Vangjush Dako
Armando Subashi
Arben Ahmetaj
Fatmir Xhafaj
Olta Xhaçka
Pandeli Majko
Vasilika Hysi
Ermonela Felaj
Ulsi Manja

KUSH ISHIN KANDIDATET SOT

LISTA E BURRAVE

Pandeli Majko, fitues

Erion Braçe, fitues

Ditmir Bushati, fitues

Ilir Beqja, fitues

Arben Pëllumbi, fitues

Eduard Shalsi

Armand Subashi, fitues

Fatmir Xhafaj

Pjerin Ndreu

Ervin Dema

LISTA E GRAVE:

Ogerta Manastirliu, fituese

Belinda Balluku, fituese

Olta Xhaçka, fituese

Ermonela Felaj

Evis Kushi, fituese

Milva Ekonomi

Mimi Kodheli, fituese

Klodilta Ferhati

Blerina Gjylameti, fituese

Almira Xhongulla

Pjesëmarrës në votim ishin 292 anëtarë të Asamblesë Kombëtare.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *