EMRI/ I dehur në timon u përfshi në aksident, arrestohet polici në Korçë

emri i dehur ne timon u perfshi ne aksident arrestohet polici ne korce
emri i dehur ne timon u perfshi ne aksident arrestohet polici ne korce

Një efektiv policie ka përfunduar pas hekurave, pasi dje u përfshi në një aksident rrugor. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:25, në rrugën nacionale Korçë-Bilisht.

Burime zyrtare bënë me dije se Rajmond Xhipo akuzohet se gjatë drejtimit të mjetit ishte i dehur.
MJOFTIMI
Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Elbasan – Korçë) arrestoi në flagrancë punonjësin e Policisë, Inspektor R.XH., 58 vjeç, me detyrë Trup Shërbimi në Stacionin e Policisë Kufitare Pustec, në Drejtorinë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Korçë.

Ai dyshohet për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”. Dje, rreth orës 17:25, duke drejtuar mjetin në rrugën nacionale Korçë – Bilisht, është përfshirë në aksident rrugor me dëme materiale, me një mjet tip furgon. Nga testet e kryera në vendngjarje ka rezultuar se punonjësi i Policisë kishte konsumuar alkool tej normave të lejuara. Ai ishte duke shkuar për të marrë detyrën. Materialet procedurale do t’i përcillen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts