EMRI/ Mbajti peng një 14-vjeçare për disa orë, në kërkim 31-vjeçari në Mat

emri mbajti peng nje 14 vjecare per disa ore ne kerkim 31 vjecari ne mat
emri mbajti peng nje 14 vjecare per disa ore ne kerkim 31 vjecari ne mat

Policia ka shpallur në kërkim një 31-vjeçar, i cili akuzohet se mbajti peng një vajzë të mitur.

Ngjarja ndodhi në Mat. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se në kërkim u shpall Ergys Kertuka.

NJOFITMI I POLICISE

Pas informacioneve të marra në rrugë informative, se një shtetas po mbante në banesën e tij, një të mitur pa dëshirën e saj, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat kanë organizuar punën dhe kanë mbërritur menjëherë në zonën e sinjalizuar, për zbardhjen e rrethanave të rastit dhe për arrestimin e autorit.

Shtetasi E. K., 31 vjeç, banues në fshatin Frankth, sapo ka konstatuar mbërritjen e shërbimeve të Policisë në fshat, për shkak të ndjekjes intensive dhe kontrolleve që po ushtronte policia, 31-vjeçari, e ka lënë të miturën dhe vetë ka mundur të largohet. Vijon puna për kapjen e shtetasit E. K. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts