EMRI/ Në kërkim ndërkombëtar për shitje narkotikësh, arrestohet në Kapshticë 50-vjeçari turk, pritet ekstradimi

emri ne kerkim nderkombetar per shitje narkotikesh arrestohet ne kapshtice 50 vjecari turk pritet ekstradimi
emri ne kerkim nderkombetar per shitje narkotikesh arrestohet ne kapshtice 50 vjecari turk pritet ekstradimi

Mehmet Akman, një 50-vjeçar me shtetësi turke është arrestuar nga autoritetet në doganën e Kapshticës.

Blutë njoftojnë se ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi rezulton i dënuar nga gjykata turke me 10 vite e 2 muaj burgim, për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotik.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e tij, në Turqi.

Njoftimi: 

I dënuar nga autoritetet turke, me 10 vjet e 2 muaj burgim, për prodhim dhe shitje të narkotikëve, kapet nga Policia Kufitare dhe arrestohet me qëllim ekstradimin, 50-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Shërbimet e Policisë Kufitare, krahas masave për të shtuara për përballimin e fluksit, kanë rritur vigjilencën për goditjen e paligjshmërive në kufi, si dhe për ndalimin e shtetasve që sinjalizohen si të shpallur në kërkim dhe tentojnë të hyjnë apo të dalin nga kjo pikë kufitare.

Në këtë kuadër, në bashkëpunim me shërbimet e DVP Korçë dhe si rezultat i intervistimit të detajuar dhe shkëmbimit të informacionit ndërmjet Interpol Tiranës dhe homologëve në Turqi, u kap në hyrje të Shqipërisë dhe u arrestua nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i DVP Korçë, me qëllim ekstradimin në Turqi, shtetasi turk:

Mehmet Akman, 50 vjeç, lindur në Turqi dhe banues në Holandë.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Lartë e Stambollit, e ka dënuar me 10 vjet e 2 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal turk.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e 50-vjeçarit, në Turqi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts