EMRI/ Plagoset 51-vjeçari shqiptar në Greqi, në kërkim bashkatdhetari

emri plagoset 51 vjecari shqiptar ne greqi ne kerkim bashkatdhetari
emri plagoset 51 vjecari shqiptar ne greqi ne kerkim bashkatdhetari

Një 51-vjeçar shqiptar ka mbetur dje i plagosur në ishullin Paksos të Greqisë, pas të shtënave me armë zjarri. Mediat greke raportojnë se bëhet fjalë për shtetasin Andrea Kalemi.

Ky i fundit është dërgua në gjendje të rëndë dhe po lufton për jetën në spitalin e Janinës.

Në vend ngjarje u gjetën 14 gëzhoja pistolete, ndërsa vijon puna për arrestimin e autorit. Policia ka emrin dhe identitetin e tij. Bëhet fjalë për shtetas shqiptar me banim në Itali.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts