Emri/ Tentoi të vriste me gërshërë brenda një lokali një 37-vjeçar, pranga të riut në Elbasan

emri tentoi te vriste me gershere brenda nje lokali nje 37 vjecar pranga te riut ne elbasan
emri tentoi te vriste me gershere brenda nje lokali nje 37 vjecar pranga te riut ne elbasan

Një i ri ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi tentoi të vriste me gërshërë një 37-vjeçar brenda një lokali.

Burimet policore bëjnë me dije se në pranga ka rënë 28-vjeçari, Arnold Bezati.

Njoftimi i policisë:

Tentoi të vriste me mjet prerës, një 37-vjeçar, për shkak të një konflikti për motive të dobëta, identifikohet, kapet dhe shoqërohet 28-vjeçari, Arnold Bezati.

Sekuestrohet mjeti prerës (gërshërë hekuri).

Pas njoftimit se në mesditë, në spitalin e Elbasanit, kishte shkuar për të marrë mjekim, i dëmtuar me mjet prerës, shtetasi M. T., 37 vjeç, shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan kanë organizuar menjëherë punën me qëllim identifikimin dhe arrestimin e autorit, si dhe për zbardhjen e rrethanave të rastit.

Si rezultat u kap dhe u shoqërua në ambientet e Komisariatit të Policisë Elbasan, shtetasi A. B., 28 vjeç, banues në Elbasan.

Nga hetimet e deritanishme rezulton se 28-vjeçari ka tentuar të vrasë me mjet prerës (gërshërë hekuri), shtetasin M. T., për shkak të një konflikti për motive të dobëta, ndërmjet tyre, në një lokal në lagjen “Dyli Haxhire”. I dëmtuari vijon të jetë në kujdesin e mjekëve.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar mjeti prerës me të cilin është kryer plagosja.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts