EMRI/ U arratis nga burgu në Itali natën e ndërrimit të viteve, identifikohet 27-vjeçari shqiptar

Është identifikuar shqiptari i cili u arratis natën e ndërrimit të viteve nga burgu në Vercelli, në Veri të Italisë.

Mësohet se i arratisuri është Kristjan Mëhilli 27-vjeç, i cili është arrestuar në vitin 2019 si anëtar i bandës ‘Ice Eyews’.

Ky grup është akuzuar për një sërë grabitjesh të vilave në territorin Piemontez në Itali.

Mëhilli së bashku me një të burgosur tjetër po me origjinë shqiptare kanë sharruar hekurat e dritares së qelisë, me çarçafë të lidhura litar.

Të dy të burgosurit mundën të zbresin nga kati i katër i qelisë në murin e brendshëm të burgut.

Po ashtu ata janë ndihmuar edhe nga persona të jashtëm me litar brenda murit rrethues të burgut. Ka qenë Mëhilli ai që ka arritur të largohet, ndërsa personi tjetër është rrëzuar dhe ka thyer krahun, në këtë mënyrë është bllokuar nga rojet e burgut.

Mediat italiane shkruajnë se 27-vjeçari njihet si një person i rrezikshëm.

Mwhilli
Kristjan Mëhilli

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.