Emri+Foto/ Nuk është hera e parë që arratiset nga burgu, shqiptari i dënuar për vrasje në vitin 2010

emrifoto nuk eshte hera e pare qe arratiset nga burgu shqiptari i denuar per vrasje ne vitin 2010

Zbardhen të tjera detaje në lidhje me 40-vjeçarin shqiptar, Roland Dedja, i cili u arratis mëngjesin e sotëm nga burgu i Teramos në Abruzo.

Dedja akuzohet për vrasjen e shqiptarit Shpëtim Cupa në Brescia, Itali, ndërsa mësohet se ka jetuar më parë në Spanjë, Francë.

0c84aaa3 8011 46a2 8bb1 C840ccd32734
0c84aaa3 8011 46a2 8bb1 C840ccd32734

Sakaq mësohet se më parë ka përdorur një pasaportë çeke false nën emrin Kamill Hladky. Kjo nuk është arratisja  parë që 40-vjeçari ka kryer, pasi edhe në vitin 2010 është arratisur nga burgu i Pisas, së bashku me një tjetër shqiptar.

Autoritet italiane janë duke kërkuar 40-vjeçarin shqiptar, Roland Dedja, ndërsa dyshohet se ndodhet në qytetin e Abruzzos. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Dedja është ndihmuar nga një dron i jashtëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts