Epiqendra e re e koronavirusit, Florida ‘boom’ infektimesh në 24 orët e fundit

“Lulëzojnë” rastet me koronavirus në Florida të SHBA-ve.

Shteti ka raportuar 21,683 infeksione në 24 orët e fundit, numri më i lartë ditor që nga fillimi i pandemisë sipas të dhënave federale të shëndetit.

Florida është bërë epiqendra e re kombëtare e virusit, duke përbërë rreth një të pestën e të gjitha rasteve të reja në Shtetet e Bashkuara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *