Erdhi me bujë në merkaton e verës, sulmuesi i Dinamos pëson sërish dëmtim

Mario Gjata ka pësuar një tjetër lëndim së fundmi në stërvitje. Për momentin nuk është e qartë shkalla e dëmtimit, por futbollisti fierak duket vërtet pa fat në aventurën e tij te blutë.

gjata

Gjata është një nga blerjet e fundit të Dinamos në verë, por ai ka zbritur vetëm në javët e fundit në fushë, pas një dëmtimi muskulor të pësuar gjatë një ndeshjeje me Shpresat.

Në kampin blu shpresojnë që dëmtimi i fundit të jetë i lehtë dhe sulmuesi i ri të kthehet sa më parë në dispozicion të skuadrës e të jetë një alternativë më shumë për trajnerin Shkëmbi.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *