Erion Braçe njofton largimin nga qeveria: Ka një fund.I nderuar që shërbeva për njerëzit në nevojë


Zv/kryeministri Erion Braçe të mërkurën ka lajmëruar largimin e tij nga qeveria.

erion-brace

Në një shënim në Facebook, Braçe shkruan se ka një fund dhe se është i nderuar që i shërbej njerëzve në nevojë, veçanërisht në ditët e tyre më të vështira në 24 vitet e fundit.

Ka një fund!I nderuar që shërbeva për njerëzit në nevojë! Në ditët e tyre më të vështira në 24 vitet e fundit”, shkruan ai.

Tre vite më parë, kryeministri Edi Rama emëroi deputetin socialist Erion Braçe në postin e zëvëndës kryeministrit, duke zëvendësuar Senida Mesin. Një vendim i tillë u prit me ovacione në sallën e Asamblesë Kombëtare.

Dorëheqja e tij vjen një javë para që kryeministri Edi Rama të bëjë publik emrat e qeverisë “Rama 3”.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.