Erion Veliaj takon Matthew Palmer në Washington DC: Bashkëpunim me kryebashkiakët e SHBA-ve


Veliaj palmerKryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë vizitës së tij në Washington DC ka zhvilluar një takim me zëvendës-ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Matthew Palmer. Ai ka ndarë disa foto me Palmer në rrjetet sociale.

“Shumë i lumtur që takova Zv/Sekretarin e Shtetit, Matthew Palmer në Washington, DC! 🇦🇱❤️🇺🇸

Qytetet janë një platformë e shkëlqyer bashkëpunimi dhe inovacioni. Po përpiqemi që Tirana të jetë jo vetëm një urë-lidhëse në rajon, por edhe të bashkëpunojmë me kryebashkiakët në SHBA dhe qytetet tona simotra, teksa përgatitemi për #EuropeanYouthCapital2022”, shkruan Veliaj në Twitter.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.