Ervin Salianji, takime me fermerët: Qeveria ju është bërë barrë! Naftën e përdorën si mashtrim për fushatë, pas zgjedhjeve nuk duken
Nënkryetari i Grupit Parlamentar të PD, Ervin Salianji, zhvilloi sot takime me fermerët.

fermer 1

Salianji tha se nafta u përdor nga qeveria Rama vetëm si instrument mashtrimi gjatë fushatës, ndërkohë që taksa e tokës rritet çdo vit.

Salianji theksoi se prodhimet në shumicën e rasteve hidhen në kanale ose shiten nën kosto, ndërsa u zotua se do të bëhet gjithçka për ti shkurtuar ditët kësaj qeverie!

MESAZHI I SALIANJIT

Me fermerët!

Qeveria ju është bërë barrë fermerëve, në bashkëpunim me kartelet ka rritur çmimin e farave, plehrave kimikë dhe pesticideve. Naftën e përdorën vetëm si instrument mashtrimi gjatë fushatës, taksën e tokës e rrisin çdo vit.

Prodhimet në shumicën e rasteve hidhen në kanale ose shiten me çmim në kosto. Qeveria dhe perfaqësuesit e saj as nuk duken pas zgjedhjeve!

Gjithçka për ti shkurtuar ditët kësaj qeverie!

fermer 2 fermere 3 fermere 4 fermere 5

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.