“Është dokumentuar veprimtaria e 4 grupeve kriminale”, SPAK jep detaje nga megaoperacioni ndërkombëtar: Sekuestrohen 200 llogari bankare. Do t’i kalojnë…

eshte dokumentuar veprimtaria e 4 grupeve kriminale spak jep detaje nga megaoperacioni nderkombetar sekuestrohen 200 llogari bankare do ti kalojne
eshte dokumentuar veprimtaria e 4 grupeve kriminale spak jep detaje nga megaoperacioni nderkombetar sekuestrohen 200 llogari bankare do ti kalojne

Prokurori i SPAK Vladimir Mara ka dhënë detaje në lidhje me një megaoperacion të kryer me EUROJUST dhe Interpol.

“Është dokumentuar veprimtaria e 4 grupeve kriminale me shtrirje në të gjithë Europën.

Paralelisht me hetimet penale janë hetuar pasuritë. Janë sekuestruar 200 llogari bankare dhe 30 shoqëri tregtare, 18 pasuri te paluajtshme

Këto janë pasuri që i janë hequr nga dora krimit të organizuar dhe do te kalojnë në llogari të shtetit

Më 27 qershor 2023 janë arrestuar 21 persona. Te gjithë ketë ishin trafikante te narkotike nga vendet e lindjes se mesme drejt vendeve te Europës”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts